OpenID.ee teenuse tutvustus

OpenID.ee on arendajatele suunatud raamistik, mis annab veebirakendustele Mobiil-ID ja ID-kaardi toe. OpenID on avatud standard ning see ühildub paljude arendusvahenditega. Toetatud on kõik tänapäevased platvormid.

Uuri näidisrakendusi! PHP, Ruby, Python, Java, .NET

OpenID-d kasutavate organisatsioonide hulk suureneb iga päevaga, kusjuures paljud suured tegijad turul - Google, Microsoft, Yahoo, Sun, AOL jt. - on alustanud selle tehnoloogia kasutuselevõttu. Täna on ligi 380 miljonil inimesel võimalused OpenID kasutamiseks ning üle 35 000 veebilehe toetavad OpenID-d.

OpenID.ee teenus on hetkel beta3 staatuses, mis tähendab seda, et see teenus on hetkel avatud kõikidele uutele ideedele ning tasuta kasutamiseks. Tutvu dokumentatsiooniga ning avalda arvamust. Kui oled huvitatud enda veebilehel ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutamisest, siis võta ühendust. Väikese kuutasu eest saad kasutada erinevaid OpenID.ee teenuse lisasid, mis võimaldavad täpsemalt kontrollida kasutajate edastatud andmeid.

OpenID.ee annab Sinu veebilehele Mobiil-ID ja ID-kaardi toe.

Kõikide kasutajakontode taga on reaalsed inimesed.
Iga OpenID.ee süsteemi tehtud päring on sooritatud reaalse inimese Mobiil-ID või ID-kaardiga. Kui soovid korraldada online allkirjade kogumise aktsiooni, siis häälte võltsimine on välistatud. Fiktiivsete andmetega kontosid ei ole võimalik luua ning spämmi masstootmine on jälgi jätmata võimatu.

Kui kasutaja avalikustab Sulle oma isikuandmeid, siis on kõik andmed ka tõesed.
OpenID.ee annab Sinu veebilehe kasutajale vabaduse jääda soovi korral anonüümseks, kusjuures tal on võimalik valida, milliseid isikuandmeid ta enda kohta avalikustada soovib. Kuna kõik andmed tulevad kasutaja Mobiil-ID või ID-kaardi pealt, siis on kõik edastatud andmed 100% tõesed.

Kõik OpenID.ee-ga kogutud isikuandmed on seadusega kooskõlas.
Delikaatsete isikuandmete töötlemine on isikuaandmete kaitse seadusega kooskõlas, sest kõikide kogutud isikuandmete kohta on iga kasutaja enda nõusoleku andnud. Isikuandmete kogumisel arvestatakse lõpptarbija soovidega ning Sinu süsteem saab täpselt sellises koosseisus isikuandmeid, mis on Sinu veebilehe eesmärkide täitmiseks vajalik.

OpenID.ee kasutab autentimisel kahefaktorilist tugevat autentimist.
Kahefaktoriline autentimine on süsteem, kus kasutatakse kahe erineva turvameetodi kooslust - turvaline kiip ning PIN koodid - kusjuures autentimiseks ei piisa kummasti elemendist eraldi, vaid õnnestunud autentimiseks on vaja mõlemat. Selline kasutaja tuvastamine aitab välistada paljusid turvariske- ning rünnakuid Sinu süsteemi vastu.

Kasutajate identiteedi ülevõtmine on võimatu.
Kasutaja identiteedi ülevõtmiseks peab identiteedivaras omastama mõlemad turvaelemendid - kasutaja ID-kaardi või Mobiil-ID ning PIN koodid. Mõlema autentimisfaktori üheaegne varastamine on tunduvalt keerulisem kasutaja tavaparooli kopeerimisest. Isegi kui identiteedivaras on omastanud mõlemad turvaelemendid, ei ole tal nendest kasu peale varastatud kaardi sertifikaatide tühistamist. Uue ID-kaardiga on kasutaja jälle oma identiteedi peremees.

Isikuandmetega seonduvate pettuste risk on viidud miinimumi.
Veelgi enam - mitte ükski varas ei saa omastada üheaegselt paljude erinevate inimeste kontoandmeid korraga nagu see on võimalik paroolide hulgivarastamise puhul. Teise kasutaja identiteedi kaudu autentimiseks on alati vaja ID-kaardi või Mobiil-ID füüsilist olemasolu.

OpenID.ee teenus on ühilduv paljude arendusvahendite ning platvormidega.
OpenID.ee teenuse kasutamiseks on vajalik OpenID consumer-teek. Paljudele programmeerimiskeeltele on selline teek tasuta saadaval - PHP, C++, .NET, Python, Ruby, Perl, Java jne. Toetatud on suur osa tänapäevastest platvormidest - Windows, Mac OS X, Linux-i erinevad distributsionid ning muud UNIX'i-laadsed süsteemid.

© 2007-2022 ideelabor · in english · openid@ideelabor.ee